• Záujmová činnosť šk. rok 2022/2023

• Vážení rodičia,

V priestoroch hlbockej školy bude od septembra 2022 otvárať výtvarný a hudobný odbor Súkromná umelecká škola DeArte  prihlášky si môžete vyzdvihnúť v riaditeľni školy.  Zároveň vás chceme informovať, že od októbra bude v našej škole fungovať Detský spevokol pod vedením pani učiteľky Gloserovej. Prípadný záujem o ďalšie krúžky budeme zisťovať v priebehu septembra 2022.

Mgr. Anna Bielková

obr. zdroj: Pinterest

• Prevzatie antigénových samotestov

• Rodičia, ktorí požiadali o antigénové samotesty na bezpečný návrat do školy (v školskom roku 2022/2023) si ich môžu vyzdvihnúť ešte pred letnými prázdninami v riaditeľni školy.

• Najväčší hrdina 💓

• ​​​​​​​​​​​​​​Ocko, možno o tom nevieš,

si môj veľký hrdina.

Aj keď občas prísne pozrieš,

vždy na teba spolieham.

V živote sa nestratím,

lebo teba, ocko, mám.

A hoci občas pochybím

viem, že nikdy nie som sám.

Deň otcov (19. 6. 2022)

• Organizačné pokyny 27. 6. – 30. 6. 2022

• Vážení rodičia,

posledný júnový týždeň bude prebiehať nasledovne:

27. 6. (pondelok) – odovzdávanie učebníc, triednické práce

28. 6. (utorok) – športovo-branný deň

29. 6. (streda) – rozlúčka so školou: zábavné dopoludnie

30. 6. (štvrtok) – odovzdávanie vysvedčení 9.00-10.00 / ŠKD nie je v prevádzke.

1. 7. 2022

Hurá, prázdniny!

• Zrušenie pevnej linky ZŠ s MŠ

• ZŠ s MŠ Hlboké nad Váhom oznamuje, že telefónny kontakt na pevnú linku ZŠ: 041/5533577 a MŠ: 041/5533589 bude po 30. 5. 2022 zrušený. Aktívne zostáva mobilné telefónne číslo 0940177472 (číslo ŽŠ) a 0904631833 (číslo MŠ).

S pozdravom

Mgr. Anna Bielková

obr. zdroj: Pinterest

• Deň Zeme 2022

• Medzinárodný Deň Zeme upozorňuje na nezastaviteľné poškodzovanie životného prostredia. Odborníci, ale aj široká verejnosť hľadajú v tento deň riešenia, ako tomu zabrániť.

22. apríla sa deti našej školy spolu s rodičmi zúčastnili čistenia a zberu odpadkov v blízkom okolí obce. Po usilovnej práci ich čakal spoločný obed. Ďakujeme pani starostke za zabezpečenie občerstvenia.

...Zem máme len jednu a musíme ju chrániť! Aj my sme súčasťou prírody a preto k nej musíme byť láskaví a zodpovední...

• Veľkonočné prázdniny

• Veľkonočné prázdniny sa začínajú 14. apríla 2022 ( štvrtok ) a končia sa 19. apríla 2022 ( utorok ). Vyučovanie sa začína v stredu 20. apríla 2022.

obr. zdroj: weheartit.com

• Zápis do MŠ – školský rok 2022/2023

•                                                                Základná škola s materskou školou Hlboké nad Váhom 124, 01401 Bytča

Zápis do MŠ Hlboké nad Váhom na školský rok

2022/2023

Podľa § 59  č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov a nariadení zverejňuje riaditeľka ZŠ s MŠ Hlboké nad Váhom, po dohode so zriaďovateľom, miesto, spôsob a termín podávania žiadostí o prijatie do materskej školy pre nasledujúci školský rok 2022/2023.

Oficiálny zápis do Materskej školy Hlboké nad Váhom 124 je od 2. 5. 2022 do 27. 5. 2022.

Dieťa sa do MŠ prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa, ktorú si môžete vyzdvihnúť u ZRŠ Bc. Adely Suchomelovej osobne.  Žiadosť je nutné vypísať a podpísať.

Potvrdenie od lekára o zdravotnom stave dieťaťa a o povinnom očkovaní bude tvoriť súčasť žiadosti.

Žiadosti prijímame v termíne oficiálneho zápisu.

Do MŠ sa budú prijímať deti podľa hore uvedeného zákona a v zmysle usmernenia MŠVVaŠ SR v poradí:

.   Deti 5-6 ročné, nastupujúce od 1. 9. 2022  na povinné predprimárne vzdelávanie

.   Deti 3-5 ročné (deti dovŕšia k 31. 8. 2022  3 roky najmenej)

Žiadosti budú prijímané podľa poradia v zmysle hore uvedeného zákona. Rozhodnutia o prijatí a neprijatí na predprimárne vzdelávanie budú rodičom odovzdané osobne alebo poštou od 15. 6. 2022.

Mgr. Anna Bielková, riaditeľka školy

• Kniha – priateľ človeka

• OZ Eduhra darovalo našej škole množstvo zaujímavých kníh v jednoduchej angličtinej s obrázkami a pútavé knihy v slovenčine, ktoré si žiaci zo školskej knižnice môžu požičať aj domov. Ďakujeme za spoluprácu.

„Existuje veľa ciest, ako obohatiť detský svet. Láska ku knihám je tou najlepšou zo všetkých.“

Jacqueline Kennedy

• Príprava na Veľkú noc

• Počas obdobia pôstu sa deti ZŠ vybrali do kostola Sedembolestnej Panny Márie, ktorý sa nachádza v blízkosti školy v Hlbokom nad Váhom. Spoločne sme sa pomodlili krížovú cestu, ktorá je jedným zo symbolov pôstneho obdobia.

• Ponožková výzva

• 21. marec 2022 – Svetový deň Downovho syndrómu

Dátum 21.3. je symbolický, keďže Downov syndróm je trizómia 21. chromozómu. Spoločne sme sa zapojili do ponožkovej výzvy. Symbol rozdielnych ponožiek nám pripomenul, že každý sme iný, no práve to robí náš svet pestrejším a lepším.

• Rozprávkový karneval

• Naša škola a škôlka sa 18. februára premenili na rozprávkovú krajinu. Deti sa už od rána spoločne zabávali, pohostili koláčikmi a inými dobrotami. Deti si karneval veľmi pochvaľovali.

Ďakujeme všetkým rodičom, zamestnancom školy, aj pani starostke za vytvorenie príjemnej fašiangovej atmosféry.

• Deň otvorených dverí ONLINE

• Pandemická situácia nám neumožňuje zorganizovanie dňa otvorených dverí, tak vám ponúkame aspoň krátke video.

Hlavné ciele našej školy sú individuálny prístup, dôraz na osobnosť dieťaťa, zážitkové učenie v škole aj v prírode. Používam metódy, ktoré podporujú vytvorenie pozitívneho vzťahu ku vzdelávaniu, k sebe samému a k spolužiakom. Toto všetko sa učíme prepojiť, aby z detí v našej škole vyrástli zrelí, hodnotovo bohatí a úspešní mladí ľudia.