•  Od šk. roku 2022/2023 začala fungovať Súkromná základná škola v Hlbokom nad Váhom. Je školou rodinného typu, ktorá chce v bytčianskom regióne  ponúkať kvalitné, moderné vzdelávanie a prepájať všetko poznanie s osobnosťou dieťaťa a ponúkať mu tak individuálny priestor na rozvoj po psychickej, sociálnej a kognitívnej stránke. Ako škola chceme úzko spolupracovať s rodičmi a podporovať tak vzájomnú komunikáciu, spoluprácu a dôveru.

Zmysel vidíme v rozvíjaní základných hodnôt, aby žiaci našej školy boli v bezpečnom, rodinnom a hravom prostredí školy pripravovaní na bežné situácie v budúcom živote. Aby vedeli kriticky a tvorivo myslieť, riešiť konflikty, budovať kvalitné vzťahy a otvorene komunikovať. Vo vzdelávacom procese chceme dbať na rozvoji vedomostí a zručností inovatívnou formou a zážitkovým učením.

Chceme, aby z našej školy odchádzali ľudia pripravení zvládať všetky úlohy života, nie len po vedomostnej stránke, ale aj po osobnostnej. Víziou je prepojiť svet poznania s osobnosťou dieťaťa, aby sa vo svojej dospelosti vedeli bez problémov uplatniť v profesionálnom, súkromnom, ale aj verejnom živote. Chceme, aby sa vedeli oprieť o dobre osvojené vnútorné hodnoty a naučené znalosti a navzájom ich prepájať vo svoj prospech a prospech spoločnosti.

Začíname ako základná škola pre 1.-4. ročník. Do budúcnosti plánujeme rozšíriť priestory a vytvoriť plnoorganizovanú školu, ktorá bude poskytovať priestor pre väčšiu skupinu detí.  Mapujeme možnosti a tím ľudí pracuje na tom, aby sme tento plán čím skôr zrealizovali. Ak máte chuť a možnosti ako nám pomôcť, ozvite sa nám.