• Základné piliere našej školy

• KOMUNIKÁCIA – Rešpektujúca komunikácia pre nás predstavuje základ na budovanie vzťahov k iným a k sebe samému. Tento pilier považujeme za dôležitú zložku našej práce, vďaka ktorej vieme rozvíjať vedomosti a zručnosti a spoznávať vlastnú osobnosť. Formu rešpektujúcej komunikácie chceme v našej škole vytvárať na všetkých úrovniach – učiteľ – dieťa, dieťa –dieťa, učiteľ – učiteľ, učiteľ – rodič. Na pozadí tejto formy komunikácie je vzájomná úcta, rešpekt a dôvera.

RODINA – základná jednotka spoločnosti. Pre nás pilier, na ktorom chceme postaviť spoluprácu rodiny a školy. Vidíme veľký zmysel v prepájaní týchto častí. Chceme spojiť dva dôležité svety dieťaťa a ísť jedným smerom na podporu a rasť osobnosti dieťaťa po emočnej ako aj vedomostnej stránke. Napr. spoločné aktivity rodičov a školy, tutoring, konzultácie, vzdelávanie pre rodičov.

ZMYSLUPLNOSŤ – Vo vzdelávaní, výchove, komunikácii chce naša škola rozvíjať etické hodnoty človeka a spoločnosti. Vidíme veľký význam v prepájaní všetkého, čo robíme so zmyslom, prečo to robíme. Prečo potrebujeme vedieť tieto informácie, prečo máme riešiť konflikty, prečo máme jesť zdravé jedlo, prečo sa starať o prírodu a chrániť ju, prečo poznať svoje slabé a silné stránky...Veríme, že hodnotový princíp na pozadí nás vedie a robí z nás zrelých a čestných ľudí.